Dom widmo przy al.Zwycięstwa 161

Rejon Redłowa między ulicami Stryjską, Legionów, al.Zwycięstwa i Powstańców Styczniowych nie miał przez długie lata szczęścia do nowych inwestycji. Z jednej strony jest niezaprzeczalną prawdą, że powstały niedawno osiedla i biurowce, głównie wzdłuż al.Zwycięstwa i częśćiowo ul.Legionów. Jednak jest też długa historia niedokończonych kikutów nowej siedziby przychodni wojskowej przy ul.Legionów (ostatecznie wyburzonej) oraz obiektu, jak się wydaje o przeznaczeniu biznesowo-biurowym.

Mijają lata a obiekt coraz bardziej kruszeje, niezabezpieczony przed kaprysami pogody i wzrastającym zainteresowaniem graficiarzy. Oczywiście odkryte kręte schody ku niebu, owalne, dziurawe zarysy galerii balkonowych czy kilka robiących pozytywne wrażenie malunków graffiti tworzy ciekawą atmosferę, która, sama w sobie, jest ciekawym fotograficznym plenerem. Nie o to jednak chodzi w przestrzeni miasta i nieraz zadawałem sobie pytanie dlaczego tak długo sprawa nie znajduje rozwiązania. Choć do dziś nie znam pierwotnego przeznaczenia obiektu, dowiedziałem się, że kilka lat temu budynek przejęła pewna firma zobowiązując się do kontynuacji prac remontowo-budowlanych.Choć jak twierdzi właściciel firmy pieniądze są, nie ma zgody na budowę ze względu na konflikt z sąsiadującą wspólnotą mieszkaniową z ul.Kombatantów, a spór tyczy się sposobu zaprojektowania dojazdu do budynku. Jest nadzieja, że prace ruszą jeszcze w tym roku i nie potrwają dłużej, niż sześć miesięcy. Zobaczymy ! Szczegóły niedokończonej inwestycji przy al.Zwycięstwa zostawmy dociekliwym.

Ja zapraszam na przegląd galerii zdjęć, w której starałem się właściwie oddać niezaprzeczalny ‚industrialny’ urok miejsca.

Wspomnę jeszcze przy okazji, że zapytany o powód niezabezpieczenia obiektu, właściciel argumentował, że to się nie opłaca z powodu częstych aktów wandalizmu – niedawno spłonął baner reklamowy dość skutecznie przykrywający budynek.

Gdynia Redłowo al. Zwycięstwa 161 Budynek pokryty reklamą.
Przez długi okres czasu budynek był okryty banerem reklamowym hotelu na Kaszubach. Dopiero po podpaleniu reklamy parę miesięcy temu, znów widzimy prawdziwy stan obiektu. 2012-08-08 fot. Darek Sobiecki

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s