Gdynia InfoBox – Otwarcie: Fotoimpresja

Na otwarcie nowego centrum informacyjnego czekaliśmy niemal rok – trudno było nie dostrzec, że oto powstaje nowa inwestycja: wszak newralgiczne miejsce miasta zostaje otoczone płotem. Ogrodzenie trzeba przyznać przyjazne dla oczu: pokryte zielenią i plakatami przedstawiającymi efekt finalny.

8 czerwca „słowo stało się ciałem” i mogliśmy zobaczyć to, co było dość skutecznie ukryte przed naszym wypatrującym wzrokiem.

A więc najpierw piętrowy pawilon o szklanych ścianach mieszczący w sobie interaktywne ekrany, dzięki którym turysta, ambitny eksplorator, lub uczeń na lekcji wyjazdowej może zgłębiać szczegóły topograficzne, historyczne lub użytkowe gdyńskich budowli i innych obiektów. Makiety na parterze i na piętrze spełniają podobną, działającą na wyobraźnię funkcję poznawczą. Warto tu dodać, że na piętrze wspomniane makiety obrazują zamierzenia przebudowy terenu „Dalmoru” i okolic, by stworzyć tam alternatywne centrum biznesowo-rozrywkowe Gdyni. Również na piętrze znajduje się sala wielofunkcyjna z projektorami cyfrowymi. To miejsce ma duży potencjał: idealnie nadaje się na wykłady o Gdyni, prezentacje w ramach szkolnych zajęć, czy też miejskie projekty promujące miasto. Zauważyłem, że dzieci nie nudziły się, pochłonięte testowaniem sterowania obrazu gestami: nowoczesna dziecięca przestrzeń zabawowa ? 🙂

W pawilonie są też inne równie potrzebne jak i przewidywalne usługi: sklep z gdyńskimi gadżetami: kubki, torby, koszulki, by wymienić te najpopularniejsze.; punkt rezerwacji biletów na miejskie imprezy kulturalne, no i gastronomia: restauracja francuska wraz z piekarnią.

Jest też pomost łączący pawilon z wieżą widokową, wybudowaną w połączeniu z przedwojenną kamienicą modernistyczną. Na wieżę można wjechać windą, lub wejść po schodach. Ja wybrałem drugą opcję, by się nie tłoczyć. Widoki na szczycie może nie są panoramiczne – nie ta wysokość – ale z pewnością nie rozczarowują.

Bardzo ładnie prezentuje się park wokół nietkniętego, naturalnie, pomnika Stefana Żeromskiego. Dzięki posadzonej tu dobrej jakości trawie, można się po niej swobodnie poruszać (tak słyszałem – nie chcę brać odpowiedzialności za ewentualne kłopoty :))

Moja weekendowa wizyta pozwoliła mi jedynie na wstępne, bardzo pozytywne zresztą wrażenia. Są tacy, którym nie wszystko się w tym obiekcie podoba – chciałbym tu nadmienić, że ta bazująca na komponentach kontenerowych konstrukcja ma sprawiać wrażenie związania z morzem, ale i tymczasowości – bo to obiekt tymczasowy i zapewne ten rejon ma inne przeznaczenie w przyszłości, a nowe centrum informacyjne stanie gdzie indziej. Sądzę, że park pozostanie – nie wierzę, by coś mogło się stać pomnikowi 🙂 Zatem korzystajmy z obecnej infrastruktury. Ja zapraszam do galerii na moją fotoimpresję a o Gdynia Info Box można poczytać i pooglądać zdjęcia reportażowe na „pilotujących” je stronach.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s