Moje zdjęcia w Murowanej Goślinie oraz najnowsze wyróżnienia

18 stycznia w podpoznańskiej Murowanej Goślinie została zorganizowana wystawa polskich twórców fotografii mobilnej, podsumowująca pierwszy okres nowego, dynamicznie rozwijającego się nurtu w naszym kraju. Pojechał tam też „kawałek Gdyni”, w tym moje dwie prace z września i grudnia ubiegłego roku.

Gdynia Redłowo Pomorski Park Naukowo-Technologiczny
Praca wyróżniona na przeglądzie zdjęć tygodnia (18) cyklu Mobilny Tydzień przez Grupę Mobilni.
fot.Dariusz Sobiecki 2013-09-16
Dykretny Urok Zimy Moje kolejne wyróżnienie w kategorii fotografii mobilnej
Praca wyróżniona na przeglądzie zdjęć tygodnia (30) cyklu Mobilny Tydzień przez Grupę Mobilni. Choć generalnie nie lubię zimy, jako fotograf jestem jej dużo bardziej przychylny; szczególnie gdy spadnie pierwszy śnieg. Ten kadr powstał w okolicy Domu Aktora w Gdyni na Działkach Leśnych. Orkan „Ksawery” był już w trakcie odwrotu.
fot.Dariusz Sobiecki 2013-12-07

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koniec ubiegłego roku ukoronował symbolicznie sukces kadru Mural i żaglówka – w całorocznym podsumowaniu portalu Trójmiasto.Pl znalazł się wśród najlepszych zdjęć roku 2013. Osobiście również cenię je wysoko, tym bardziej, że było owocem spontanicznej weny pewnego lipcowego popołudnia na Bulwarze Nadmorskim – takich stanów emocji nie zapomina się łatwo !

 

Gdynia Śródmieście Bulwar Nadmorski Mural i żaglówka
Zdjęcie z letniej sesji „pocztówkowej” Ujęcie powstało pod impulsem spontanicznego pomysłu na kadr. Od tamtego zdarzenia zrobiłem już kilka zdjęć z tej „serii”. fot.Dariusz Sobiecki 2013-07-14 Zdjęcie tygodnia (4-10.10 2013) portalu trojmiasto.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytując fotografie mobilne, do aplikacji Pixlr dołączył PicsArt, co zamknęło (na razie :)) kilkumiesięczny okres testów i poszukiwań. Taka stabilizacja pozwala bardziej skupić się na tworzeniu. Trzy prace z pierwszej połowy bieżącego miesiąca zyskały szczególny oddźwięk:

Dariusz Sobiecki - Pamięć murów - Gdyńska impresja nostalgiczna
Pamięć murów – Gdyńska impresja nostalgiczna fot.Dariusz Sobiecki edycja: 2014-01-11
Wyróżnienie: Fotografia Dnia @grupamobilni

 

W okolicach końca pierwszej dekady stycznia, doznałem szczególnej „lekkości twórczej” :), czego efektem była, między innymi, praca. Pamięć Murów, która  została zaszczycona tytułem Fotografii Dnia przez Polską Fotografię Mobilną (@grupamobilni) 11.0. Kadr łączy w sobie stary ceglany mur domostwa na ul.Źródło Marii w Wielkim Kacku i listopadowy widok okolic Molo Południowego.

 

 

 

 

Magnetyczny Spokój Orłowskiej Plaży zdobył wprawdzie duże zainteresowanie na Instagramie i Flickr, jednak Fotografią Tygodnia (16.01) został wybrany na portalu trojmiasto.pl

Dariusz Sobiecki - Magnetyczny spokój Orłowskiej plaży
fot.Dariusz Sobiecki Magnetyczny Spokój Orłowskiej Plaży 2013-06-19
edycja: 2014-01-11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z kolei Pamięć Orłowskiej Plaży jest wizją nostalgiczno-historyczną stworzoną przez połączenie widoku plaży i fragmentu ekspozycji w Muzeum Miasta Gdyni, którą miałem przyjemność obejrzeć i uwiecznić w ramach październikowej wizyty trójmiejskich Twitterian w tym godnym polecenia miejscu. Ta praca została w miniony poniedziałek (20.01) moim kolejnym wyróżnieniem w ramach Przeglądu Mobilny Tydzień

 

Dariusz Sobiecki - Pamięć Orłowskiej Plaży
fot.Dariusz Sobiecki – Pamięć Orłowskiej Plaży 2013-06-19
Edycja: 2014-01-11
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s