O Blogu

Gdynia – miasto wyjątkowe pod wieloma względami. Dużo by pisać o jego historycznej, politycznej i ekonomicznej roli dla Polski, fenomenie zabudowy architektonicznej w okresie przedwojennym i współczesnym, malowniczym, morenowym położeniu tworzącym wrażenie górskich realiów niejednej dzielnicy. Wreszcie samo morze, jego brzeg z urzekającym Klifem Orłowskim i bliskość Sopotu i Gdańska wzbogacają trudny do opisania potencjał tego miasta.

Blog Magiczna Gdynia długo drzemał w mych zamierzeniach, aż przyszedł ten moment kiedy poczułem, robiąc liczne fotoreportaże, że pragnę część mojego zapału i wrażliwości oddać Gdyni w sposób trwały i usystematyzowany.

Blog ma łączyć impresje i dokumentowanie Gdyni na równi poprzez fotografię jak i fakty historyczne. Pragnę pokazać miasto z własnej perspektywy, ale również stworzyć platformę kontaktu, dzięki której można będzie wspólnie inspirować się do dalszych poszukiwań korzeni, śladów gdyńskich obiektów, ich głębszej, poszerzonej kontekstem historycznym tożsamości, bądź przywróceniu naszej pamięci miejsc lub zdarzeń zapomnianych przez nieubłagane koleje losu czy upływ czasu.

Moja optyka spojrzenia na Gdynię pozostaje najbardziej autonomiczną częścią blogu. W części faktograficznej pozostaję otwarty i gotowy na szeroką interaktywność. Dzieląc się swoją wiedzą, z wdzięcznością przyjmę cenne doświadczenie specjalistów, ‘starych gdynian’, ludzi gotowych wzbogacić ten pamiętnik miasta starymi fotografiami, mapami i wszelkimi innymi dokumentami, które chętnie zamieszczę umieszczając autorskie odniesienia – liczę na współpracę wszystkich zaangażowanych w pielęgnację naszego genius loci.

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s